Od roku 1995 spadá naše společnost pod rakouskou skupinu „Schoeller Spinning Group“, která patří mezi největší mezinárodní dodavatele česané příze.

Od roku 2018 je skupina Schoeller Spinning Group součástí nadnárodní společnosti Indorama Ventures Company.

Schoeller Křešice s.r.o. je významným výrobcem vlněné a směsové průmyslové příze. Historie tohoto výrobního závodu, jako zaměstnavatele na českém trhu, se datuje již od roku 1907. Od roku 1995 spadá naše společnost pod rakouskou skupinu „Schoeller Spinning Group“, která patří mezi největší mezinárodní dodavatele česané příze. Na trhu je tato skupina známá především díky svému širokému portfoliu výrobků a úzkou spoluprací se zákazníky, pro které se snaží vyvíjet nebo přizpůsobovat své výrobky dle jejich specifických potřeb. Podstatnou část výrobního portfolia tak tvoří příze, která jsou díky svým funkčním vlastnostem využívány v konečné fázi na výrobu pracovních oděvů, potahů do aut, letadel či vlaků, na outdoorové oblečení, apod.

Schoeller Křešice s.r.o. působí v rámci této skupiny jako její, dnes již hlavní, výrobní jednotka. Z tohoto důvodu pracuje z celkového počtu cca 350 zaměstnanců více než 90% ve výrobě. Od roku 2018 je skupina Schoeller Spinning Group součástí nadnárodní společnosti Indorama Ventures Company

Naše společnost má certifikaci ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 50001  a je držitelem certifikátu IVN neboli certifikaci o přírodních textiliích.
V průběhu veškerých procesů jsou striktně dodržovány ekologické předpisy a jsme prvním výrobcem ručně česané příze, který byl oceněn jako tzv. „Bluesign Partner“ neboli společnost, jejíž výroba alespoň z 90 % splňuje striktní environmentální předpisy tohoto systému a může tak být partnerem pro výrobu výrobků s tímto označením.

Staňte se součástí týmu nadnárodní společnosti Schoeller Křešice i vy